Helsinkis
Europa Azija Australija Karibai Afrika Šiaurės Amerika Pietų Amerika Naujoji Zelandija Aliaska
Barselona Amsterdamas Kylis Hamburgas Riga Stokholmas Venecija Dubrovnikas Monte Karlas Livornas Malaga Savona Madeira Talinas Klaipėda Dublinas Gdynia Palma Maljorka Doveris Bergenas Reikjavikas Neapolis Marselis Bari Valencia Atenai Lisabona Bodrumas Santorini Limasolis Sankt Peterburgas Helsinkis Nica Valeta
Helsinkio ištakos siekia 1550 m., kai Švedijos karalius Gustavas Vaza, norėdaas atsverti kitoje Suomių įlankos pusėje esančio Revelio (dabar Talinas) įtaką, įkūrė prekybos koloniją. Gyvenvietė buvo pastatyta prie Vantaa upės žiočių, o 1640 m., ieškant patogesnio priėjimo prie jūros, buvo perkelta į dabartinio miesto vietą, netoli Vironniemi prieplaukos. XVIII a. pradžioje miestą nusiaubė maras, rusų ir švedų karo metu suniokojo gaisras. 1808 m. Suomiją užėmė rusai. Rusijos caras Aleksandras I 1812 m, kai miestelyje gyveno apie 4000 gyventojų, paskelbė Helsinkį Suomijos sostine. Todėl ,manau, dabar suomiai nėkiek nepyksta ant Rusijos už tai.
Iki 1809 m. 600 m. Suomija buvo Švedijos dalis. Po Rusijos ir Švedijos karo Suomija atiteko Rusijai.
Iki 1863 m. pagrindinė kalba buvo švedų. Rusijos caras Aleksandras II 1863 m. paskelbė, kad suomių kalba yra lygiateisė švedų kalbai.
Gal todėl tas paminklas ten ir jam stovi. Suomenlinnos (Suomių tvirtovė)- tai sala (gal tiksliau salų grupė) priklausanti Helsinkiui. Čia stovi gynybiniai įtvirtinimai pradeti statyti švedų, vėliau pateko į rusų rankas
Verta aplankyti: tai miestas, kuris atvykusiuosius žavi visuomeniniais neoklasicistinio stiliaus pastatais, kuriuos XIX a. suprojektavo vokiečių architektas K.L.Engelis. 1808 m. miestą užėmus rusų kariuomenei, buvo visiškai sunaikinti mediniai senojo Helsinkio pastatai. Naujieji valdovai sužavėti Rusijos sostinės grožio, į pagalbą pasikvietė K.L.Engelį, kuris keletą metų praleido Sankt Peterbuge. Gražiausioje miesto Senato aikštėje pastatyta katedra, tai milžiniškas, didingas keturiais bokšteliais pasipuošęs pastatas, kurio fasadą juosta kolonada. K.L.Engelis visą Senato aikštę suprojektavo pagal klasicistinį Peterburgo stilių. Pirmasis šio architekto Helsinkyje pastatytas pastatas – senatas bei netoliese esanti vyriausybės rezidencija. Priešais stovintis universitetas laikomas vienu gražiausių Engelio kūrinių. Paskutinis jo darbas buvo katedra, kurios statyba baigta jau po architekto mirties.
Miesto širdimi laikomi rūmai, kuriuos XX a. pradžioje iš rožinio granito pastatė suomių architektas E.Saarinenas. Plaukiant laivu galima pasigrožėti Šv.Mykolo katedra bei Uspenijės soboro kupolu. Labiausiai išsiskiria Tivalahden bažnyčia, kuri yra vienas geriausių šiuolaikinės suomių architektūros pavyzdžių. Pagal Timo ir Toumo Suomalainių projektą 12 m aukštyje išskaptuota plati salė, primenanti rotondos uolą, kurią juosia žvilganti siena su milžinišku vario ir stiklo kupolu.
Centrinė Helsinkio geležinkelio stotis yra įsikūrusi 1905-1919 metais statytame išskirtiniame pastate. Stoties laikrodžio bokštas yra 48 m aukščio, prie stoties yra stebinančios raumeningos statulos. Geležinkelio stoties viduje yra restoranas, išpuoštas tapybos darbais, bei daug medinių raižinių.

Helsinkio katedra oficialiai yra vadinama Šv. Mikalojaus katedra. Jos penki žali kupolai išskiria Helsinkį iš kitų miestų. Helsinkio katedra buvo pastatyta 1830-1840 m. Vasarą pagrindinė katedros dalis yra į ją vedantys laiptai. Suomiai mėgsta ant jų sėdėti, užkandžiauti. Katedros vidus puoštas subtiliai. Po katedra yra kripta. Joje rengiami koncertai, parodos, vasarą veikia kavinė.

Senato aikštė Helsinkyje buvo įkurta XIX a. pr. rusų valdovų.
Šiuolaikinio meno centro Kiasma pastatas sukurtas iš metalo ir stiklo. Pastatas suprojektuotas taip, kad į jį patektų kuo daugiau šviesos, kuri kinta ir sukuria įdomų žaismą. Muziejuje vyksta parodos, spektakliai, paskaitos.
Suomenlinos tvirtovė yra didžiausia Skandinavijoje jūrų tvirtovė. Ji pastatyta 1748-1772 m. siekiant apginti Suomijos pakrantę. Tvirtovė įsikūrusi šešiose salose, ją sudaro apie 200 pastatų. Salose ir šiandien gyvena žmonės. Tvirtovėje yra restoranų, kavinių, muziejų, galerijų.

Uspenskio katedra yra rusų stačiatikių maldos namai Suomijos sostinėje Helsinkyje. Katedra buvo pastatyta 1868 m.Rusiškojo bizantinio stiliaus katedra yra didžiausia rusų stačiatikių bažnyčia Skandinavijoje.

Orai